Polski Związek Freedivingu

Polski Związek Freedivingu

Dzień 4 – BMŚ Belgrad 2024

Cztery dni niezwykle intensywnych Mistrzostw za nami. W tym roku, ze względu na dynamiczny rozwój sportu i wzrost liczby uczestników, dni startów były bardzo długie. To jednak nie wpłynęło istotnie na wyniki naszej Kadry.

Cztery złote, srebrny i brązowy medal w kategorii seniorów oraz złoto, srebro i brąz w kategorii masters oraz nowe rekordy świata, do wspaniałe osiągnięcia potwierdzające doskonałą dyspozycję kadrowiczów. Pisząc o poziomie kadry trzeba podkreślić również sukcesy pozostałych zawodniczek i zawodników. Miejsca w pierwszych dziesiątkach, poprawione wyniki życiowe, walka do końca to kolejne wspaniałe osiągnięcia.

Mistrzostwa to jednak nie tylko medale, wyniki ale również miejsce spotkania freediverów z całego świata. Te chwile na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

Obecne Mistrzostwa to również zawody kwalifikacyjne na World Games 2025, na których po raz pierwszy zobaczymy freediving.

Na koniec podziękowania nie tylko dla zawodniczek i zawodników ale również kadry szkoleniowej zarówno klubowej jak Polskiego Związku.

Basenowe Mistrzostwa Świata za nami. Widzimy się na Hańczy na Głębokościowych Mistrzostwach Polski.

Radosław Gaca
Prezes Polskiego Związku Freedivingu

Julia Kozerska 🥇(DNF – WR), 🥈(DYN)
Magdalena Solich-Talanda 🥇(DYNB), 🥉(DNF)
Mateusz Malina 🥇(DNF), 🥇(DYNB)
Marcin Sobolew 8 (STA)
Wojciech Musidłowski 10
Michał Bochenek
Karol Karcz

FB IMG 1720297980524