Polski Związek Freedivingu

Polski Związek Freedivingu

Podsumowanie roku 2022

Podsumowanie roku 2022

Koniec roku to zawsze czas na podsumowania i plany na przyszłość.
W ujęciu sportowym rok 2022 uznać musimy za niezwykle udany. Złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw Świata oraz Rekordy Świata napawają nie tylko dumą ale również optymizmem na przyszłość.
 
Freediving to sport, w którym wytrwałość determinacja i praca indywidualna zawodniczek i zawodników są kluczowe, jednak ta praca nie przekuła by się w sukcesy, gdyby nie pomoc sponsorów, Ministerstwa Sportu i ogromnej rzeszy ludzi pracujących gdzieś w cieniu medali.
  🙂
Pozwólcie więc, że w tym szczególnym czasie podziękuję tym, dzięki którym możliwy jest ciągły rozwój naszego wspaniałego sportu. 
 
Dziękuję sponsorowi głównemu Polskiego Związku Firmie Grena oraz pozostałym sponsorom Ontrade.pl, BANDI, Porozmawiajmy.edu.pl, Włodarz Stomatologia
 
Dziękuję osobom tworzącym biuro Polskiego Związku za niesamowitą pracę wykonaną w 2022 r. 
 
Dziękuję również Deepspot za rozwijanie nowej dyscypliny i organizację niezwykle interesujących zawodów Deepspot Challenge oraz codzienne zarażanie pasją do freedivingu kolejnych osób.
 
Szczególnie dziękuję Ministerstwo Sportu i Turystyki za niezwykłą życzliwość, rzeczowe wsparcie merytoryczne i stypendia dla najlepszych zawodniczek i zawodników naszego kraju.
 
Wreszcie na koniec dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, trenerkom i trenerom, wolontariuszkom i wolontariuszom, działaczkom i działaczom, sędzinom i sędziom za poświęcony czas i pracę jaką włożyli w rozwój freedivingu.
 
Przed nami kolejne wyzwania. Mistrzostwa Polski i Świata. Rozwój klubów i instytucjonalnego sportu wyczynowego.
 
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i życzę w Nowym Roku spełnienia wszystkich sportowych marzeń.
 
Radosław Gaca
Prezes